چگونه موفق باشیم ؟ (? How to Be Successful in Life)

صرف نظر از اینکه چند سال دارید و یا چه شغلی دارید برای اینکه در زندگی احساس خوبی داشته باشید از کارهایی که انجام میدهید یک سری اصول را باید رعایت کنید . ما این بخش ها را به دو قسمت درونی و بیرونی تقسیم میکنیم . بخش درونی همان احساس و فکر شماست و بخش بیرونی شرایطی که در آن زندگی میکنید و ارتباطات بیرونی که دارید .

بخش بیرونی :

۱- احساسات خود را شناسایی کنید .

تعریف موفقیت از نظر شما چیست ؟
شناسایی احساس شما به شما برای تعیین اهدافی که دارید کمک میکند . از خودتون سوالات زیر را بپرسید :
چه چیزی از شما میخواهید باقی بماند؟
چگونه توسط دیگران یاد میشوید؟
برای جامعه خود چه کاری انجام داده اید؟

۲- تهیه لیست اهداف .

یک لیست کوتاه مدیت و بلند مدت از اهداف خود تهیه کنید . سعی کنید در اهداف خود به چیزی فراتر از اهداف مالی فکر کنید .

۳- زندگی هدفمند .

برای دستیابی به اهداف خود باید برای رسیدن به آنها تلاش کنید . از خیال بافی درباره آینده و فکر کردن درباره گذشته پرهیز کنید . برای زمان خود ارزش قائل شوید ، شما یک بار فقط زندگی میکنید پس زمان خود را جوری استفاده نکنید که چیزی عاید شما نشود . به عنوان مثال به خود بگویید امروز چه چیزی یاد گرفتید ؟ روزی که در آن شما چیزی جدیدی یاد نگرفته باشید مفهوم اصلی هدر دادن زمان است .

۴- در حال یاد گرفتن باش .
با بالا رفتن مهارت های شما احتمال موفقیت شما در زندگی و از نظر مالی بالا خواهد رفت . در سال ۲۰۱۱ متوسط درآمد فارغ التحصیلان دبیرستان در آمریکا ۶۳۸دلار بود در حالی که کسانی که مدرک کارشناسی داشتند درآمد آنها به طور متوسط ۱۰۵۳دلار بوده و برای کارشناسان ارشد و دکتری نیز به ترتیب ۱۲۶۳دلار و ۱۵۵۱ دلار بوده است .
صرفا دانشگاه و درس به بالا رفتن مهارت شما کمک نمیکند شما میتوانید در دوره های کارآموزی شرکت کنید و یک گواهی در آن زمینه بگیرید .

۵- مدیریت منابع مالی.
هر درآمدی که دارید مهم نیست. برای موفق بودن باید منابع مالی خود را مدیریت کنید و بر طبق اولویت هایی که وجود دارد از پول خود استفاده کنید . از هزینه های اضافه خود داری کنید و مقداری پول هر ماه پس انداز کنید .

۶- مدیریت زمان.
چیزی به عنوان مدیریت زمان وجود ندارد . زمان در حال گذر است و کارهایی که ما در این زمان انجام میدهیم اهمیت دارد . کارهای مهم خود را برای لحظه آخر قرار ندهید این باعث استرس شما میشود و احتمال اینکه آن کار را درست انجام دهید کم میکند . تا جایی که میتوانید یادداشت کنید حتی اگر حافظه بسیار قوی دارید بازهم کارهای خود را یادداشت کنید

بخش درونی :

۱-لذت بردن از زمان حال.
اگر به طور مداوم در حال خیال بافی باشید و یا در گذشته زندگی کنید فقط زمان خود را از دست داده اید . این موضوع هم که بگوییم فقط به حال فکر کنید ممکن نیست ولی کنترل روی آن داشته باشید . افکار منفی را اجازه ندهید به شما مسلط شوند و مثبت فکر کنید و کنترل بیشتری روی احساسات خود داشته باشید .

۲- خود را با کس دیگر مقایسه نکنید.
متاسفانه بیشتر افراد زندگی و موفقیت های دیگران را با زندگی خود مقایسه میکنند. بسیاری از مردم فکر میکنند افراد که زندگی آنها از سطح بالاتری برخوردار است شرایط بهتری دارند . در صورتی که اینگونه نیست هرچقدر افراد بزرگ میشوند مشکلات آنها نیز بزرگتر میشود . تنها چیزی که باید به آن توجه کرد لذت بردن از زندگی خود است و بس .

۳- به داشته هایتان فکر کنید.
بیشتر سعی کنید به چیزهایی که دارید فکر کنید نه چیزهایی که ندارید .

۴- به سلامتی خود بنگرید.
همیشه این را به یاد داشته باشید هر شرایط جسمانی دارید افرادی هستند که شرایطشان از شما بسیار غیرقابل تحمل تر است و بعضی ها حتی ساده ترین کارهای خود را نیز نمیتوانند انجام دهند .

به محیطی که در آن زندگی میکنید و بیشتر زمان خود را در آن مکان ها میگذرانید بسیار اهمیت دهید . مکان و محیطی برای خود نسازید که تحملش برای شما سخت باشد و با اکراه در آنجا حضور داشته باشید . این موضوع برای شما بسیار مهم است .

با تشکر از زمانی که برای مطالعه این مقاله کوتاه گذاشتید ، این مقاله که به زبان انگلیسی بود ( منبع ) ترجمه و برای شما قرار دادم …

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *