پیش بینی طلا و دلار

پیش بینی طلا و دلار به چه صورت خواهد شد؟

قیمت جهانی طلا معمولاً با شروع رکود اقتصادی در آمریکا افزایش می‌یابد. اوایل فروردین، طبق پیش‌بینی‌ها، قیمت طلا افزایشی را آغاز کرده و از حدود 1450 دلار در هر انس به 1744 دلار در هر انس امروز افزایش یافته است.

بالا رفتن قیمت طلا نسبت به دلار یعنی کاهش ارزش دلار. و اینکه در ایران قیمت دلار افزایش پیدا کرده، بدلیل کاهش بیشتر ارزش ریال نسبت به دلار هستش.

چرا ارزش پول بازهم کاهش پیدا کرد ؟

به منظور تحریک تقاضا و تشویق مردم به خرید، بسیاری از دولت‌ها، از جمله انگلیس، اقدام به اجرای سیاست‌های تحریکی نموده‌اند. این اقدامات شامل انجام شوک‌های مثبت در اقتصاد بوده است، به منظور ایجاد اعتماد و تحریک افراد به خرید و سرمایه‌گذاری. این سیاست‌ها معمولاً شامل کاهش نرخ‌های بهره، افزایش هزینه‌های دولتی برای پروژه‌های عمومی، و اجرای برنامه‌های تحریکی مالی برای تشویق به خرید و سرمایه‌گذاری در بازارها است.

در حال حاضر پیش بینی برای آینده طلا چیه ؟

در حال حاضر پیشنهاد خرید طلا ارائه نمی‌شود، زیرا به سقف قیمتی اعلام شده نزدیک شده است. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که طلا را نگهداری یا فروش کنید. بر اساس بررسی آخرین رکود اقتصادی آمریکا، قیمت طلا به نقطه‌ای نزدیک‌ به بالاترین مقدار خود، که در سال ۲۰۱۲ به حدود ۱۸۰۰ دلار رسیده بود، رسیده است.

در مجموع قیمت طلا در سال ۱۳۹۸ با افزایش ۴۰٫۱ درصدی از ۴۲۶ هزار تومان در ابتدای سال به بیش از ۶۰۲ هزار تومان در پایان سال رسید و رکورد بالاترین قیمت تاریخی خود را در این سال به ثبت رساند.

پیشبینی برای دلار چی ؟

دلار در ایران تفاوت داره با کشورهای دیگه از خیلی چیزها مثل سیاست و قیمت نفت و … تاثیر میگیره. بهتره قیمت دلار رو با توجه به شرایط کف بازار پیشبینی کنیم. من توی این لحظه پیشنهاد خرید دلار رو هم نمیدم چون توسط بانک مرکزی کنترل میشه قیمتش و مثل سابق نیست. همچنین در حال حاضر نقدینگی بیشتر به سمت بورس داره میره و سمت دلار نمیاد.

خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای مؤثر بازارساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به‌حساب می‌آید.

توجه کنید به تاریخ 1399/01/28 و این صحبت ها نهایتا تا یک ماه اعتبار داره.

علیرضا بهرامی نسب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *