متفاوت بودن ( being different )

متفاوت بودن ( being different )! نمیدونم تا حالا به موضوع متفاوت بودن فکر کردید؟

اینکه کارایی که انجام میدید مثل بقیه اس یا فرق داره؟

دیشب جایی شام دعوت بودیم و تو راه که میرفتم داخل یک کوچه خیلی کم رفت و آمد یه ساندویچی دیدم که کار میکرد.

این موضوع تو ذهنم اومد که اکثر مردم که میخوان یه کاری انجام بدن سعی میکنن یه کاری که قبلا جواب داده رو انجام بدن و خیلی افراد کمی هستن که یه ایده یا فکر نو رو دنبال میکنن و روش کار میکنن.

همون ساندویچی که یه مثالی بود مطرح کردم مشتریایی که داشت در حد همون کوچه خودشون هستش و اصلا بعید نیست چهارتا کوچه اونورتر کسی از وجود این مغازه اطلاعی داشته باشه.

یا بدونه  اصلا همچین جایی وجود داره چون محصولی که ارائه میده یچیز معمولی هستش و همه جا مشابه اون محصول هست.

و چیز جدید یا چیز خاصی ارائه نمیده که باعث معروف شدنش بشه. و بعد اون معروفیت درآمد هم بدست بیاره ( تازه اگه کیفیت خدماتش به یه حد خوبی برسه که نمیرسه معمولا!).

اکثریت ما هم همینجور هستیم و سعی نمیکنیم روی یک ایده جدید که بتونه یه تفاوتی بین کار ما و کار بقیه به وجود بیاره کار کنیم و در بهترین حالت سعی میکنیم کار تکراری که شخص دیگه قبلا انجام داده رو در حد توان و سلیقه خودمون به بهترین نحو انجام بدیم.

توی دنیای جدید این کافی نیست که شما کارتونو خوب انجام بدید باید کاری که انجام میدید حداقل یک چیز خاص هم داشته باشه. یچیزی داشته باشه که بقیه ندارن.

چیزی که محصول یا خدمات شمارو از بقیه متمایز میکنه.

قطعا تو شهری که زندگی میکنید همچین چیزایی رو سراغ دارید به عنوان مثال توی شهر ما یک فست فود هست که سس خاص و مخصوصی داره که همین سس باعث میشه من بیست دقیقه پشت فرمون بشینم تا اونجا برم.

ولی من هیچوقت نمیام برای خوردن یک ساندویچ دو دل بشم بین اونی که فاصله اش از من ۵ دقیقه اس و یا ۱۰ دقیقه وقتی که دوتاشونم تفاوتی باهم ندارن  و یا حتی تفاوتشون کم باشه بازم من انتخابم اون مغازه نزدیکه.

این کافی نیست که کارمونو خوب انجام بدیم. باید متفاوت باشیم، باید چیز جدید یه خلاقیت داشته باشیم که موفق بشیم.

مثال ساندویچی که زدم یه مثال کوچیک بود. مثلا فرض کنید زمان قدیم که همه روی زمین مینشستن یکی تو ذهنش میاد که صندلی درست کنه. و بعد اون یکی دیگه به ذهنش میرسه همون صندلی رو نرم تر بکنه و مبل درست بکنه.

اینها همه نمونه متفاوت فکر کردن هستش. در اصل همهٔ علوم، تولیدات، فناوری‌ها، صنایع، ابداعات، اختراعات، هنرها، ادبیات، موسیقی، معماری و به طور کلی اساس انواع تمدن‌ها از ابتدا تا الان و کلیهٔ دستاوردهای بشری، جلوه‌های مختلف خلاقیت و نوآوری هستش.

یه ایده میتونه یه ایده خیلی کوچیک یا خیلی بزرگ باشه بستگی به خود ما و توانایی هامون داره.

هرچیزی که چشمامونو میچرخونیم میبینیم حاصل یک خلاقیت و یک ایده هستش یک فکر متفاوت.

متفاوت فکر کنید …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *