طلا و نقره در اقتصاد جهان

طلا و نقره در اقتصاد جهان

طلا و نقره در اقتصاد جهان چه تاثیری دارد؟

آمریکا پیش از این بدلیل قدرت بالای اقتصادی که داشت همه بخش های اقتصاد جهان را کنترل میکرد.

نحوه مدیریت آمریکا به شکلی است که با داشتن ذخایر نقره و عرضه آن در هنگام بالا رفتن قیمت جهانی آن سعی در کنترل این فلز با ارزش داشت.

آمریکا تمرکز جهان را در مبادلات تجاری روی دلار و طلا متمرکز کرده بود. از سال 1931 نظام پولی جهان متکی به دلار شد آمریکا این اجازه را به نقره نداد که ارزش معاملات در آن حتی نزدیک به طلا شود.

معاملات یک سال قبل تا امروز طلا

جالب است بدانید از شروع شیوع ویروس کرونا که تاثیر زیادی روی اقتصاد جهان گذاشت. افزایش جهانی قیمت طلا حدود 32% بوده.

معاملات یک سال قبل نقره تا امروز

نقره هم از حدود یک سال قبل که قیمت تقریبا ثابتی داشت. پس از یک نوسان شدید افزایشی در حدود 60% داشته که نزدیک دو برابر طلا در دنیا گران شده.

این یعنی ارزش معاملات نقره و سودآوری آن طی دوره گذشته شیوه کنترل آمریکا را به کلی کنار زد.

آیا کنترل آمریکا روی این مورد هم دستخوش تغییر شده است ؟

سخن پایانی درباره‌ی سرمایه‌گذاری در طلا یا نقره

موج شدید اتفاقات و دگرگونی‌های اقتصادی موجب شده تا سرمایه‌گذاران هر روز به سمت بررسی راه‌های گوناگون سرمایه‌گذاری پیش بروند تا در بحبوحه‌ی تغییرات اقتصادی، بهتر از گذشته از پس حفظ دارایی خود و کسب بازدهی از طریق آن برآیند.

اما در حال حاضر، سرمایه‌گذاری در فلزات ارزشمندی چون طلا و نقره از محبوب‌ترین شکل‌های حفظ سرمایه به شمار می‌رود. چراکه این فلزات در شرایط نامطلوب اقتصادی توانسته‌اند ارزش خود را حفظ کنند، یا حتی افزایش دهند.

در این مقاله سعی کردیم سرمایه‌گذاری در دو فلز طلا و نقره را بررسی کنیم. تا از میان این دو، بهترین انتخاب را برای حفظ دارایی خود داشته باشید.

در یک برآورد کلی باید گفت، اگر بخواهید میان طلا و نقره، یکی را به‌عنوان سرمایه‌گذاری انتخاب کنید، بهتر است به این نکته توجه کنید که چیزی به نام سرمایه‌گذاری بهتر و سودمندتر وجود ندارد و سود نهایی، در وهله‌ی اول به شرایط بازار و در مرتبه‌ی دوم، به وضعیت اقتصادی شما به‌عنوان سرمایه‌گذار بستگی دارد.

فراموش نکنید که طلا یک دارایی خوب در زمان رکود بازار است، چراکه می‌تواند منبع ارزشمندی از سرمایه را در زمانی که دیگر کالاها در حالت رکود هستند. به شما بدهد. اما دراین‌ بین سرمایه‌گذاری در نقره نیز مستعد خلق بازدهی بالاتری است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *