طلا و قیمت جهانی

طلا و قیمت جهانی

 طلا و قیمت جهانی ؟
قیمت جهانی طلا در حال حاضر به رقم ۱۹۷۰ دلار رسیده، فروردین این قیمت ۱۴۵۰ دلار بود که با توجه به چاپ دلار بی پشتوانه توسط فدرال رزرو افزایش قیمت این فلز با ارزش دور از انتظار نبود.

بدلیل ویروس کرونا و درگیری اقتصاد جهانی و آمریکا با این ویروس فدرال رزرو آمریکا مجبور به چاپ دلار گرفت و در این مواقع مردم آمریکا و دنیا ( مثل شرایط دو سال اخیر ما ) برای حفظ ارزش دارایی های خود حجوم به خرید طلا آوردند.

همچنین کشورهایی که اوراق مشارکت آمریکا را داشتند برای حفظ ارزش دارایی های خود از آمریکا معادل اوراق درخواست دلار کردند. و این سلسله مشکلات باعث چاپ دلار شد.

چیزی که مشخص هستش فعلا درگیر بالا رفتن طلا خواهیم بود. پیشبینی ها در ابتدا در حدود ۲۰۰۰ دلار بود ولی الان با توجه به این روند تا ۲۲۰۰ هم قابل انتظار خواهد بود.

همزمان با افزایش قیمت جهانی طلا و کاهش ارزش دلار در‌جهان ما با مشکل افزایش قیمت خود دلار هم مواجه شدیم که واقعا از این نحوه مدیریت کشور باید تاسف خورد.

تا زمان کنترل کرونا فعلا ثبات برای فلز زرد دور از انتظاره و منتظر پایین اومدن قیمت طلا نباشید. مگر اینکه قیمت دلار پایین بیاد ولی در کنارش بالا رفتن قیمت جهانی طلا هم هست.

#علیرضابهرامی ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
#طلا #اقتصاد #مسکن #بورس #تورم #ریسک #مدیریت #دلار #خریدوفروش #ثروت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *